Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Aktualności

W dniach 8-10 września 2017 nad Jeziorem Zbiczno odbyły się V Wędkarskie Mistrzostwa Adwokatów zorganizowane przez Okręgową Radę Adwokacką w Lublinie oraz Lubelskie Towarzystwo Wędkarskie „Pro Natura”. Mistrzostwa objął swoim patronatem Prezes NRA adw. Jacek Trela. Uczestnicy spędzili weekend w trzygwiazdkowym Ośrodku Wczasowym Rytebłota Resort & Spa.

W piątek 8 września odbył się trening przed Mistrzostwami.  Niewątpliwie poszczęściło się adwokatowi Januszowi  Łomży, który złowił okonia o długości 44 centymetry!
Mistrzostwa rozegrały się w sobotę w godzinach od 9 do 14. Wzięło w nich udział 24 zawodników w dwóch kategoriach: Adwokaci i Open.

Przy całkiem niezłej pogodzie, po kilkugodzinnej turze zawodów punktacja z wynikami przedstawiała się następująco:

W kategorii Adwokaci:
1) Janusz Łomża (ORA Lublin) 260 pkt.
2) Arkadiusz Czajkowski (ORA Poznań) 250 pkt.
3) Łukasz Nysztal (ORA Olsztyn) 220 pkt.

W kategorii Open:
1) Piotr Przegaliński  1040 pkt.
2) Grzegorz Kieloch  120 pkt.
3) Marcin Szymański  100 pkt.

W kategorii Największa Ryba pierwsze miejsce zajął Piotr Przegaliński, który złowił szczupaka o długości 54 centymetrów, zaś w Kategorii Największy Okoń Janusz  Łomża z okoniem o długości 26 centymetrów.

Zwycięscy otrzymali wspaniałe nagrody m. in. w postaci dwóch najnowszej generacji echosond wędkarskich ufundowanych przez LOWRANCE - Głównego Sponsora Mistrzostw oraz wysokiej klasy sprzętu wędkarskiego przekazanego przez firmę DAIWA i FOX RAGE.
Poza tym wszyscy uczestnicy zawodów wzięli udział w losowaniu nagród (w postaci sprzętu wędkarskiego) ufundowanych przez Marcina Kota – właściciela sklepu SZCZUPACZEK w Lublinie. Jak co roku nie zawiodła URODA POLSKA, która przekazała wspaniałe upominki w postaci kosmetyków dla zawodników oraz osób towarzyszących.

W sobotę o godzinie 17 odbyło się szkolenie zawodowe adwokatów, cieszące się dużym zainteresowaniem. Referat pt. „Zmiany do kodeksu postępowania administracyjnego obowiązujące od 1 czerwca 2017 r.. Zagadnienia wybrane.” wygłosiła mec. Monika Tarasińska z Janusz Łomża Kancelaria Adwokacka.

Rozdanie nagród odbyło się podczas uroczystej Kolacji Komandorskiej, na której serwowane były produkty PERŁA - BROWARY LUBELSKIE S.A. – również Sponsora Mistrzostw. Nagrody osobiście wręczali przedstawiciele sponsorów: Sebastian Brzozowski z firmy LOWRANCE, Krzysztof Kuryło z firmy FOX RAGE oraz Marcin Szymański z  firmy THOR, natomiast firmę DAIWA godnie reprezentował Komandor Mistrzostw – Janusz Łomża.

Niewątpliwym wyróżnieniem dla uczestników była obecność Redaktora Naczelnego czasopisma „Wędkarski Świat” Jacka Kolendowicza, który swoją wiedzą oraz doświadczeniem dzielił się z uczestnikami Mistrzostw.
Sponsorami  V  WMA,  a także  patronami medialnymi  były znane z lat poprzednich cenione wędkarskie miesięczniki: „Wędkarski Świat” oraz „Wędkarstwo Moje Hobby”, które ufundowały roczne prenumeraty dla 3  zawodników. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał słynny już Kalendarz Wędkarski WŚ na następny rok.
Zawody uświetnił swoją obecnością także mec. Stanisław Estreich – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej, Przewodniczący Komisji Kultury, Integracji Środowiskowej,  Sportu  i   Turystyki   Naczelnej   Rady Adwokackiej.
    

Adw. Janusz Łomża
Komandor Mistrzostw